Jasné, máte pravdu, Z polotovaru sa dá pripraviť aj chutné jedlo a to prakticky za pár minút.
Ak chcete UŠETRIŤ ČAS ALEBO PENIAZE A ZVOLÍTE POLOTOVARY, NEŠĽAPLI STE VEDĽA.
Čo však na túto voľbu vaše telo, vaša imunita a následne Vaša nálada, radosť, pocit plnej energie, ľahkosti? Toto všetko bude padať dole… zamotáte sa do siete… a von z nej sa ide ťažko. Trvá to dlho a aj peniaze…. Takže čo ste ušetrili?
Polotovary majú vyšší podiel kalórií a ich výživová hodnota pre organizmus je nulová. sú plné cukrov, teda ich konzumáciou sa približujete k riziku nadváhy či obezity a k problémom s vysokým cholesterom.

Polotovary obsahujú nebezpečnú látku glutaman sodný. Jeho najzásadnejší účinok je poškodzovanie, ba dokonca až usmrcovanie nervových buniek. Naše telo po ich konzumácii začne vyžadovať vyšší prísun energie. Môžu prísť na rad bolesti hlavy, búšenie srdca, závraty, vyrážky ale aj chuť na sladké, ako náhrada rýchleho zdroja energie. Z dlhodobého hľadiska sú s týmto procesom spojené choroby ako Alzheimerova či Parkinsonova choroba, depresie a obezita…
Mnohé polotovary obsahujú glukózovo-fruktózový sirup, ktorý sa štiepi priamo v pečeni a zaťažuje ju. Je príčinou tvorby vnútorného tuku, spomaľovania trávenia, celkového poklesu imunity, vitality…

Denne si vyberáme medzi hodnotami. Čas a Peniaze? Zdravie – Radosť? O čo nám v konečnom dôsledku ide?
Potraviny z polotovarov nie sú strava. Nezjednodušujú Vám život, Nešetria peniaze. Vylúčte ich z vášho jedálnička. Nie sú na stravovanie, slúźia iným účelom. Ak si varíte sami, vždy presne viete, čo konzumujeme, pretože o surovinách ste rozhodovali vy. Varte z čerstvej zeleniny a ovocia, námáčajte sušené strukoviny, vyberajte vajíčka z voľného chovu, voľte kvalitné mäso či obilniny.

Kvalitné oleje sú základom zdravej stravy, venujte im pozornosť.
A ak máte na všetko vymeraný čas a variť zdravo s dennou pravidelnosťou sa vám nedá, jedzte s nami!
WILL SALAS nepoužíva žiadne polotovary, bielu múku, cukor, bujóny a podobné otravy. Nenájdete u nás konzervy ani tzv. dressingy v nechutných platových fľašiach. Varíme denne z čerstvej zeleniny. Oleje máme tie najkvalitnejšie (BIO, lisované za studena) a ich značku si môžete overiť. Dressingy si robíme sami z jogurtu alebo čerstvých paradajok s chilli. Strukoviny namáčame. A takto varíme denne.

Ochutnajte. Skúste. Pocítite ten rozdiel. Buďte k sebe láskaví.
Naša porcia jedla je Zdravie. Je uvarené s Láskou k životu a zdraviu.

WILL SALAS je živá strava.

Dobrú chuť.