Môžete o sebe povedať, že ste plavec, aj keď plávate prsia s nosom nad hladinou, aby sa vám do nosa nedostala voda. Je to pravda. Ale iba časť z nej.

Môžete o sebe povedať, že sa zdravo stravujete, lebo si k obedu vyberáte jedlá, ktoré obsahujú vysoký podiel zeleniny a vlákniny atď. Je to pravda. Ale určite iba časť z nej.

Pravda je totiž rastúca vec.

1. Jednoduchá rovnica

To, čo je dôležité, je dôležité.

Nenahovárajte si, že to tak nie je. Aj v stravovaní táto rovnica platí.

Imunita sa tvorí z 80% v črevách. Črevo je pokryté obrovským množstvom baktérií, ktoré sú pre nás priateľské, ale sú tam aj nepriateľské druhy. Ak svojou stravou budete kŕmiť tie priateľské baktérie, do krvi dostanete dostatok živín pre Vaše orgány. Ale nielen to. Zvýši sa Váš výkon a zlepší sa nálada. A o to predsa ide – zdravie, výkon, radosť.

Je to jednoduchá rovnica, ktorej veríme a podľa ktorej vo WILL SALAS pripravujeme Vašu stravu.

2. Máte vymeraný čas

Ak telo dostane výživu, nebude si pýtať ešte niečo drobné na mlsanie, stratíte chuť na sladké.

Plnohodnotná strava Vás zasýti a vy prestanete považovať preplnené brucho za signál, že ste dobre najedený. Ľahkosť bude Váš parameter.

Budete cítiť energiu, vitalitu a budete v dobrej nálade. To sú tie signály, že ste jedli správne. Budete jesť menej často a prestanete mlsať.

Časom Vám úplne prestanú chutiť tie výrobky, ktoré ste si pravidelne kupovali ako mlsky. Nebude sa Vám žiadať ani toľko soli v jedle. Oceníte jednoduchú chuť živých surovín – zeleniny, ovocia, strukovín, zemiakov…..

Nebudete v jedle hľadať výrazné chute, zahľadíte sa na svoju porciu a budete vnímať chuť každej suroviny.

Ak sa nerozhodnete včas, nesprávnou stravou ničíte mikrobiom a založíte pravdepodobnosť vnútorných zápalov, z ktorých sa môže časom vyvinúť choroba.

Na všetko máme vymeraný čas.

Ani tí v rebríčku najmajetnejších ľudí nedostanú svoj stratený čas späť.

Tak neváhajte s rozhodnutím a začnite hneď. Teraz.

3. Pravda je rastúca vec.

Will Salas je hlavný hrdina z firmu Vymeraný čas. Veríme totiž, že v skutočnosti za všetko platíme časom.

Pripravujeme preto pre Vás denne zdravú stravu od poctivých raňajok až po večeru. Každý pracovný deň.

Nepoužívame bielu múku, cukor ani žiadne polotovary. Nenájdete u nás žiadne konzervy.

Strukoviny namáčame, žiadnu surovinu nemáme zakúpenú vopred predčistenú. Radíme sa s vyštudovanými výživovými poradcami a organizujeme s nimi workshopy.

Denne dovezená čerstvá zelenina. Žiadne zmesi éčkových korenín, ale čisté jednoduché koreniny. Iba prvotriedny Bio slnečnicový olej za studena lisovaný. Iba čerstvé farmárske mäso.

Pretože čo je dôležité, je dôležité.

4. Odkry sa v rozhovoroch, z nich vyrastú Tvoje vzťahy.

Ak trpíte intoleraciou a potrebujete upraviť porciu, niečo z nej vynechať alebo zameniť, iba to povedzte (alebo napíšte do objednávky). Vyhovieme vám.

Sme presvedčení, že každý je jedinečný aj svojimi stravovacími návykmi, problémami a chuťami. A jedinečnosť si vážime, radi sme s ňou v blízkom kontakte. Preto pozorne vnímame, o čo nás požiadate.

5. Opusti balast

Výkonostne športujete alebo chudnete? Výborne. Nezahlcujte svoju myseľ úvahami, ako sa dostať k výživnému jedlu primeranému k Vašim potrebám.

Pripravíme Vám stravu na celý deň a vieme začať teplými raňajkami. Prepočítavame za Vás – výživové hodnoty aj kalórie. Venujte sa tomu, čo vám robí radosť.

6. Vždy dokážeš vyhrať

Ak predsa chcete počítať, urobte to. Porovnajte výdavky na stravu s našimi cenami na mesiac. Odpočítajte výdavky na všetky tie dokupované drobnosti a sladké vody, lebo akosi bola na ne chuť.

Už vás nenapadne si ich kupovať. A nemusíte nakupovať ani v drahých bioobchodoch alebo sa zásobovať výživovými doplnkami. Jednoducho zdravé raňajky a obed dodajú Vášmu telu, to čo potrebuje. A večera to elegantne ukončí v šarmantnom zdravom štýle.

 

7. Pridaj sa.

Sme v Ružinove v BBC 1 na Plynárenskej ulici. Príďte sa najesť zdravej stravy. Ak ste z inej časti Bratislavy, cez WOLT a BISTRO sa k Vám dostaneme. Stačí si objednať, zatelefonovať a sme u Vás.

Záver

Ak to všetko spojíte dokopy, nebudete jesť hocikde. Prídete k nám na skutočne zdravé jedlo. A spoznáte jednoduchý fakt, že nieje jedáleň ako jedáleň.

Výsledkom bude Váš úsmev, pocit energie, sebaúcty a radosti zo Života, lebo iba tak sa prejaví skutočne zdravá strava.

Ako keď sa ponoríte v tyrkysovo-blankytnej vode ku dnu a v jednom okamihu sa Vaša myseľ vypne – vnímate pokoj, svoje pohyby, zvuky vody a vzdialeného okolia … a stanete sa plavcom.

Will Salas

VERÍME ● VARÍME ● žiJEME