Čas je kľúčový zdroj našich životov a preto sa riadim heslom – jem, aby som žil. Vraví Daniel Pavlovič ml.

Keď som prvý krát videl film In Time s hlavným hrdinom menom Will Salas, v ktorého realite sa platí časom a musíte ho mať dostatok na všetky svoje rozmary uvedomil som si, že toto je náš problém a nie problém Sci-Fi sveta. Will napriek svojmu mladému veku bojuje o každú minútu, aby sa dožil ďalšieho rána.
Naše bistro si vzalo myšlienku tohto filmu za svoju predlohu – a tak vznikol WILL SALAS. Denné menu je natoľko výživné, aby v ňom nechýbali potrebné živiny pre telo a myseľ, no tiež, aby váš organizmus nemusel plytvať časom a energiou pri trávení čohokoľvek, čo je nepotrebné a navyše.

Odpovedá Daniel na otázku v čom ho jeho práca motivuje.

Navyše ľudia, ktorí už zmenili svoje stravovacie návyky a premýšľajú nad tým, čo zjedia vedia, že to chce silnú motiváciu a kopec námahy pre dlhodobé udržanie.
Každodenné varenie a k tomu z čerstvých surovín vyžaduje množstvo času. Ak sa pridružia intolerancie, ktoré sú už dnes veľmi rozšírené, musíte dbať o svoje stravovacie návyky ešte viac.
Pre nás je každý zákazník individuálna bytosť. Berieme do úvahy jeho zdravie a stávame sa preňho partnerom na zdravšej životnej ceste, pretože správne jedlo dokáže liečiť. Okrem iného príde čas, keď vám telo vašu starostlivosť rozhodne vráti. To všetko sú spôsoby, ako našim jedlom dokážeme šetriť životný čas našich zákazníkov. Vnímame to ako poslanie.

Dopĺňa aj moju druhú otázku v čom je bistro WILL SALAS iné.

WILL SALAS je rodinné bistro, ako dlho sa ty aj tvoja rodina venujete zdravej strave?

Už od malička som sa motal v kuchyni. Môj otec vždy varil vynikajúco a práve on ma doviedol k výživnému stravovaniu. Nakoniec to prerástlo až do tejto podoby spolupráce. Najkrajšie je, keď môžete povedať že vaša práca je aj vašim koníčkom. S otcom sa nám to splnilo. Sme výborní parťáci.
Daniel sa spokojne usmieva.

Čo je potrebné na ceste k zdravému stravovaniu zmeniť ako prvé?

Suroviny, ktoré sú považované za „normálne“ mi po zmene stravy na výživnú, začali škodiť a môj organizmus ich viac neprijíma. Keď si vaše telo zvykne na čerstvé suroviny, už ho jednoducho nepresvedčíte na múku, cukor, bujóny, mlieko a podobne. A naša tajná ingrediencia – treba pridať za hrsť lásky na záver. Jedlo je potrebné prijímať s láskou!